Cookies

Can we use cookies,
so that we know how is our website doing?

  1. Wstęp
  2. Dla gości
  3. Często zadawane pytania
Intro

Często zadawane pytania

Aktualne informacje - COVID 19

Godziny otwarcia:

Aktualne godziny otwarcia znajdziesz TU.

  • Wcześniejsza rezerwacja nie jest konieczna.

 

 Maseczka lub maska FFP2?

iQLANDIA i iQPARK przestrzegają aktualnych rozporządzeń rządowych, które można znaleźć tu. 

Obostrzenia obowiązujące od 22.11.2021 r. nie zmieniają w zasadniczy sposób do tej pory obowiązujących zasad wejścia na ekspozycje iQLANDII i iQPARKU. Ekspozycje można nadal zwiedzać bez kontroli szczepienia, przebytej choroby i testów na Covid-19.

Inne zasady obowiązują w przypadku iQPLANETARIUM, iQFABLABU, science show, laboratoriów i restauracji, gdzie wstęp dozwolony jest tylko dla:

  • osób dorosłych, które okażą certyfikat o ukończonym szczepieniu (co najmniej 14 dni po drugiej dawce), laboratoryjne potwierdzenie o przebyciu choroby Covid-19 w ciągu ostatnich 180 dni
  • osób, które mogą okazać test PCR (ważny 72 godziny):
  • osoby w wieku 12-18 lat
  • osoby, które nie mogą zostać zaszczepione z powodów zdrowotnych
  • osoby, które przyjęły tylko pierwszą dawkę szczepienia, ewentualnie nie minęło jeszcze czternaście dni od drugiej dawki.

Dzieci do lat 12 nie muszą niczego okazywać.

iQPARK vs iQLANDIA – czym się różnią?

Oferta iQPARKu skierowana jest bardziej do młodszych dzieci powyżej 3. roku życia. Eksponaty są w większości z drewna, układ wystaw jest mało skomplikowany, dzięki czemu rodzic z łatwością się orientuje, gdzie znajduje się jego dziecko. 

Programy towarzyszące przeznaczone są dla młodszych dzieci.

iQLANDIA polecana jest dzieciom powyżej 8. roku życia i wszystkim dorosłym. Eksponaty mają bardziej techniczny charakter, opisy są bardziej specjalistyczne, programy towarzyszące (warsztaty, pokazy naukowe) wyjaśniają zjawiska, o których dzieci miały okazję już usłyszeć w szkole.

Centra nauki dzieli odległość około zaledwie 100 metrów – iQLANDIA mieści się w odrębnym budynku, iQPARK jest częścią kompleksu Centrum Babylon.

Gdzie można zostawić samochód?

Parking znajduje się bezpośrednio przed budynkiem iQLANDII.  Więcej o możliwościach parkowania.

Czy jest u was restauracja/fast food?

W iQPARKU można skorzystać z automatu z napojami i przekąskami. Można też przerwać zwiedzanie i skorzystać z pobliskich restauracji w CENTRUM BABYLON.

iQLANDIA ma własną restaurację z codziennie przygotowywaną ofertą dań gotowych i szybkich.

Można zapłacić kartą.  Przyjmujemy karty płatnicze Mastercard i Visa.

Czy można przyjść i znów wyjść?

Z iQPARKu można wyjść, by skorzystać z posiłku w restauracjach Centrum Babylon, i ponownie wrócić.

Do iQLANDII nie ma możliwości wielokrotnego wejścia, w ramach centrum dostępna jest gastronomia, a dorośli mogą też skorzystać z wydzielonego miejsca dla palaczy zlokalizowanego na tarasie restauracji (poza miesiącami zimowymi). 

Ile trwa zwiedzanie?

Na zwiedzanie iQPARKU należy przeznaczyć około 2-3 godzin.

Wizyta w iQLANDII zajmie ponad 4 godziny. Aby obejrzeć programy towarzyszące, zwiedzić iQPLANETARIUM i posilić się w restauracji, należy zarezerwować na zwiedzanie cały dzień.

Czy przyjmowane są karty płatnicze?

Tak, przyjmujemy karty płatnicze Mastercard i Visa. Płatności kartą są możliwe przy zakupie biletów, upominków w iQSHOPIE oraz posiłków w restauracji.

Czy można płacić walutą euro?

Niestety nie. Płatności gotówką można dokonywać wyłącznie w koronach czeskich. Można zapłacić kartą. Przyjmujemy karty płatnicze Mastercard i Visa.

Czy muszę zarezerwować bilety?

Nie ma potrzeby dokonywania wcześniejszej rezerwacji biletów na wystawy. Można jednak kupić bilet wcześniej, by uniknąć kolejek przy kasie. Bilet ważny jest przez okres 1 roku od zakupu on-line i można na jego podstawie wejść do centrum bez czekania.

Czy można przedłużyć ważność biletu?

Nie. Bilety oznaczone są datą ważności (maks. 1 rok od zakupu), po upływie tego terminu bilet traci ważność.

Czy w sprzedaży są karnety, czy można je pożyczać innym osobom?

Karnet można kupić w e-shopie i odebrać osobiście w kasie lub kupić bezpośrednio w kasie. Ważny jest zawsze przez 1 rok.

Karnet jest przypisany do konkretnej osoby i nie można go pożyczać innym osobom. Nazwisko wpisane na karnecie będzie sprawdzane przy każdym wejściu. (Wyjątek stanowią karnety firmowe, które należą do innej kategorii)

 

Czy mogę na wystawach zapytać kogoś o dodatkowe informacje nt. eksponatów?

Na każdej wystawie jest instruktor.  Jeżeli coś cię interesuje w związku z wystawą lub nie jesteś pewien, jak eksponat działa, nie wahaj się zapytać instruktora.  Doradzi, zaprezentuje, wyjaśni, nauczy...

Czy centra mają bariery architektoniczne?

Nie. Na wózku inwalidzkim można dotrzeć prawie wszędzie, korzystając z wind, zarówno w iQLANDII, jak i w iQPARKU.

Na razie nie ma możliwości wejścia na taras solarny iQLANDII.

W iQPLANETARIUM są wydzielone na przodzie 2 miejsca dla osób na wózkach.

Je možný vstup s kočárkem? Czy można wejść z wózkiem dziecięcym?

Tak, obiekt dostosowany jest do wózków dziecięcych. Na pierwszym piętrze w iQLANDII i iQPARKU przy toaletach znajduje się pomieszczenie z przewijakiem dla niemowląt.
 

Czy można wejść ze zwierzęciem domowym?

Ze względów bezpieczeństwa nie jest to, niestety, możliwe. Dziękujemy za zrozumienie.

Czy podczas zwiedzania można robić zdjęcia?

Oczywiście, tak! Będzie nam miło, jeśli je udostępnicie na portalach społecznościowych i oznaczycie tagami @iQLANDIA Liberec,  #iqlandia,  #iqpark

Chciałbym/chciałabym przekazać swoją opinię po zwiedzaniu, czy to możliwe?

Tak, ucieszymy się z twojej informacji zwrotnej, zdjęć z wizyty oraz wskazówek czy propozycji dla kolejnych zwiedzających. 

Pisać i udostępniać można na Facebooku, Instagramie, TripAdvisorze lub w formie wiadomości e-mail:   info@iqlandia.cz W obiektach dostępna jest także księga gości.